Uczyli się jazdy na rolkach

W ostatnią niedzielę – 13 września na wąbrzeskim rynku odbyły się warsztaty rolkowe. Z propozycji udziału w nich skorzystało 30 osób.

Warsztaty w naszym mieście przeprowadzono po raz drugi. Pierwsze odbyły się w ubiegłym roku z okazji Dni Wąbrzeźna i przyszło na nie prawie 60 osób. Tak duże zainteresowanie spowodowało, że postanowiliśmy je powtórzyć w tym roku. Tegoroczne warsztaty poprowadzili specjaliści z bydgoskiej Rollerblading School. Instruktorzy rozpoczęli od pokazów różnych stylów jazdy na rolkach. Następnie podzielili uczestników na trzy grupy. W jednej znaleźli się początkujący, w kolejnej już trochę zaawansowani, a w trzeciej dorośli. Niektórzy rolki na nogach mieli po raz pierwszy, inni próbowali już slalomu, freeskate i czy np. slide.

Udział w warsztatach nie był ograniczony żadnymi wymaganiami, mogli w nich uczestniczyć wszyscy chętni. Ponadto osoby, które przyszły bez potrzebnego wyposażenia korzystały z usług wypożyczalni rolek i kasków. Zarówno warsztaty, jak i wypożyczenia sprzętu były bezpłatne.

Skip to content