Sprawdzili swoją kondycję w Teście Coopera

Udało się. Pierwszy Wąbrzeski Test Coopera już za nami. Wzięło w nim udział 51 osób.

W minioną niedzielę – 6 września br. na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie biegacze i nie tylko biegacze sprawdzali swoją kondycję. Pierwsza edycja Wąbrzeskiego Testu Coopera przyciągnęła na stadion 51 osób.

Przypomnijmy, Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Można biec, maszerować, skakać. Po tym czasie uczestnicy zatrzymują się, a sędziowie dokonują pomiaru dystansu.

Starty odbywały się co 20 minut w dziesięcioosobowych grupach.  Klasyfikacja prowadzona była w kategorii kobiet i mężczyzn. Najlepszym czasem w grupie pań może pochwalić się Joanna Śliwińska, która w określonym czasie pokonała dystans 2800 m. Tuż za nią w klasyfikacji są Barbara Wydrych z wynikiem 2500 m oraz Anna Walczak i Klaudia Różycka, które w 12 minut przebiegły 2400 m. W teście wzięło udział 15 kobiet. W gronie panów, których było 36, najlepszym okazał się Mateusz Szczepański z wynikiem 3450 m. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Gapiński – 3350 m, a na trzecim Damian Kujawski – 3150 m.

Test Coopera ma być cykliczną imprezą, dlatego też prowadzona będzie klasyfikacja zawodników. Jego druga edycja zaplanowano na listopad bieżącego roku. W kolejnych latach, w każdym roku planowane są trzy sprawdziany – wiosną, latem i jesienią. Udział w imprezie jest bezpłatny. W testach mogą brać udział osoby, które ukończyły 15 rok życia. Klasyfikację zawodników, zdjęcia z imprezy oraz inne informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziecie na stronie www.testcoopera.wabrzezno.com.

Skip to content