IV Wąbrzeski Test Coopera z dobrą frekwencją

Wczoraj na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego w Wąbrzeźnie mieszkańcy naszego miasta (i nie tylko) sprawdzali swoją kondycję fizyczną.

Przypomnijmy, Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Po tym czasie uczestnicy zatrzymują się, a sędziowie dokonują pomiaru dystansu.

Starty odbywały się co 20 minut w dziesięcioosobowych grupach. Klasyfikacja prowadzona była w kategorii kobiet i mężczyzn. Najlepszym czasem w grupie pań mogą pochwalić się Joanna Śliwińska i Natalia Kujawska, które w określonym czasie pokonały dystans 2800 m. i zdobyły ex aequo pierwsze miejsce. W gronie panów najlepszy okazał się Łukasz Ogorzałek z wynikiem 3100 m.

Wąbrzeski Test Coopera jest cykliczną imprezą, a wczorajszy bieg to już czwarta edycja. Każdego roku planowane są trzy edycje – wiosną, latem i jesienią. Udział w imprezie jest bezpłatny i może w nich wziąć udział każda chętna osoba. Już teraz zapraszamy na jesienną edycję, o terminie której poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Wyniki IV Wąbrzeskiego Testu Coopera

Klasyfikacja po dwóch biegach w 2021 roku

fot.: Natalia Kujawska

Skip to content