Aktywny Dzień Dziecka

W sobotę zaprosiliśmy dzieci i dorosłych do udziału w biegu z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na plaży.

Swoimi umiejętnościami sprinterskimi mogły wykazać się dzieci i młodzież w każdym wieku. Dystanse dostosowane były do wieku dzieci i wynosiły od 100 metrów do 800 metrów. Na początku pobiegli uczniowie gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych. Z każdym kolejnym biegiem na starcie meldowały się coraz młodsze dzieci. Na samym końcu swoich sił spróbowali również dorośli, którzy musieli zmierzyć się z dystansem 1500 metrów. Lista zwycięzców jest długa, ponieważ w tym biegu wygrywał każdy, kto przekroczył linię mety. Pamiątką tego sukcesu były piękny medal i dyplom.
W imprezie udział wzięło 152 biegaczy, którzy reprezentowali Wąbrzeźno, Myśliwiec, Płużnicę i Chełmżę.
Na dzieci po biegach czekali jeszcze animatorzy. Ochotników do proponowanych przez nich gier  i zabaw nie brakowało! Była też słodka niespodzianka – wata cukrowa, którą w naszym imieniu serwowała Spółdzielnia Socjalna „Baza”.
Organizatorem biegu dla dzieci z okazji Dnia Dziecka był Urząd Miasta Wąbrzeźno. Dziękujemy za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy – nauczycielom, pracownikom Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, Wąbrzeskiego Domu Kultury, piłkarkom ręcznym MKS Vambresia, członkom stowarzyszenia miastoaktywni.pl oraz dziewczynom z Odnowa-Fitness Joanna Duma.
Skip to content